Daily Archives: 11/02/2021

2 të lënduar në aksidentin në magjistralen Podujevë-Prishtinë

Dy persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti ndërmjet tri veturave që ka ndodhur sot në Magjistralen Prishtinë-Podujevë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i...

Aksident i rëndë mes tri automjeteve në Gllamnik të Podujevës |PAMJE

Një aksident trafiku ka ndodhur mes tri automjeteve në fshatin Gllamnik të Podujevës. Policia tashmë ka dal në vendin e ngjarjes dhe po e heton...

Rastet e reja me COVID në Podujevë janë nga këto vendbanime |LISTA

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Lul Raka përgënjeshtron qeverinë Hoti

Mikrobiologu Lul Raka, ka reaguar pas lirimit të masave antiCOVID nga qeveria Hoti. Raka përmes një statusi në llogarinë e tij në facebook ka thënë...

Qeveria merr vendim: Këto janë masat e reja anticovid

MASAT PËR TËRË TERRITORIN E REPUBLIKËS SË KOSOVËS Hyrjet e qytetarëve të huaj dhe vendorë në Kosovë Qytetarët e huaj që hyjnë në Kosovë, përfshirë edhe...

“Edhe uzurpator edhe i dhunshëm” – protestë e aktivistëve të LDK-së kundër Shpejtim Bulliqit...

Disa qytetarë në Podujevë kanë dalë sot në protest para objektit të Komunës së tyre, në formë reagimi për sulmin fizik që kryetari komunës,...

Thirrje publike – Për mbështetje financiare publike të OJQ-ve në Podujevë

Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport ka hapur thirrjen publike - Për mbështetje financiare publike të OJQ-ve në zbatimin e aktiviteteve kulturore, rinore, sportive...

Komuna e Podujevës ka hapur konkurs për ndarjen e bursave për nxënës dhe studentë...

Komuna e Podujevës-Drejtoria e Arsimit ka shpallur konkurs për ndarjen e bursave për nxënës dhe studentë të komunës sonë për vitin shkollor/akademik 2020/21, thuhet...

Përurohet shërbimi “One Stop Shop” në Komunën e Podujevës

Kryetari Bulliqi dhe drejtori i Administratës Selimi përuruan Qendrën "One Stop Shop", thuhet në njoftimin e zyrës për informim të komunës së Podujevës, transmeton...

Funksionalizohet mikroskopi viru-bakteriologjik në QKMF e Podujevës

Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Podujevë, sot u bë funsionalizimi i mikroskopit viru-bakteriologjik, për zbulimin e bacilit të tuberkulozit për gjithë qytetarët...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title