20.2 C
Podujeva
Tuesday, August 4, 2020

Konkurs pune në Podujevë, kërkohen 25 mësimdhënës (Konkursi)

Komuna e Podujevës ka hapur konkurs për pranimin e 25  mësimdhënësve në shkollat fillore, të mesme të ulëta dhe të mesme të larta. Konkursi i...

PODUJEVË: Policia e Kosovës sekuestron mbi 40 armë gjatë një operacioni...

Policia e Kosovës ka njoftuar se mëngjesin e 29 korrikut reth orës 06:00 në Podujevë janë arrestuar katër persona të dyshuar për fajde, shkruan...

PODUJEVË: Arrestohet një person i dyshuar nga Policia

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një të dyshuar në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë, “Rr. Zahir Pajaziti, Podujevë, 30.07.2020-23:08. Në...

Tejet nxehtë edhe nesër, këto janë temperaturat për të dielën në...

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ngrohta të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do të...

Kjo është masa e re kundër COVID-19 që u paralajmërua nga...

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka paralajmëruar ndërtimin e një spitali portativ vetëm për pacientët e infektuar me Covid-19. “Krahas masave që do t’i marrim...

LAJM I RËNDË: Kaq persona kanë vdekur gjatë 24 orëve të...

9 vdekje nga koronavirusi janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit...

PODUJEVË: Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 (LISTA)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK...

Komuna e Podujevës 7 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK...

224 raste të reja me COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK...

Komuna e Podujevës shpall konkurs për 33 drejtorë e 4 zëvendësdrejtorë...

Komuna e Podujevës ka hapur konkurs për pranimin e 33 drejtorëve dhe katër zëvendësdrejtorëve në shkollat fillore, të mesme të ulëta dhe të mesme...