PODUJEVË: Tregu i zbrazët – mallrat ekspozohen në rrugë e trotuare

Tregu i Gjelbër në Podujevë, i cili i ka kushtuar Komunës afro 50 mijë euro, vazhdon të mos shfrytëzohet nga tregtarët edhe pas më...

20 punëtorë mbesin pa punë, Bulliqi e akuzon ish-pushtetin për kontrata...

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, e ka akuzuar ish-pushtetin e kësaj komune se i ka mbajtur jashtëligjshëm në punë 57 punëtorë. Në një...

Bulliqi vizitoi lagjet e prekura nga vërshimet në Podujevë |PAMJE

Reshjet gjatë tërë natës, kanë bërë që sot sërish të ketë vërshime e përmbytje në disa zona të Komunës së Podujevës. Për të parë nga...

Llapjani goditet para derës së shtëpisë nga vetura, po pastronte rrugën...

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditën e sotme në fshatin Halabak të Podujevës. Indeksonline mëson se vetura ka goditur para shtëpisë së tij...

Nga nesër QKMF në Podujevë me dy shërbime 24 orëshe

Përmes një postimi në Facebook nënkryetarja e Komunës së Podujevës Marigona Lahu ka bërë të ditur se nga nesër QKMF në Podujevë do të...

Publikohet vendimi i plotë i PZAP-së, kështu u vendos për kandidatët...

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka publikuar vendimin e plotë në lidhje me certfikimin e kandidatëve për deputet. PZAP ka marrë vendim që kandidatët...

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID në Podujevë...

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Vazhdon rritja e rasteve me COVID në Podujevë, edhe sot raste...

256 TË SHËRUAR DHE 288 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe...

Mijëra euro dëm nga djegia e shkollës fillore “Ilir Konushevci” në...

Shkolla fillore “Ilir Konushevci”, në fshatin Llugë të Podujevës është përfshirë nga zjarri gjatë mëngjesit të djeshëm, shkruan Gazeta Sinjali. Gazeta Sinjali mëson se nga...