Batatina: Dritës ia kthyem borxhin 100 për qind

0
Trajneri Tahir Batatina është shprehur shumë i kënaqur me paraqitjen e Llapit ndaj Dritës. Llapi fitoi 4:1, të dielën në Podujevë. Sipas Batatinës, Llapi evropian...

Pas humbjes ndaj Dukagjinit, ja çfarë deklarojë Tahir Batatina

0
Ai tha se çështja e fituesit të kësaj ndeshjeje është dashur të mbyllet në pjesën e parë, por që djelmoshat e tij nuk i...

Llapi pësoi disfatën e dytë të njëpasnjëshme, kësaj radhe nga Dukagjini

0
Dukagjini i Klinës e ka mposhtur Llapin duke arritur fitore si mysafir me rezultat 0-1. Iljasa Zylfiu ishte heroi i ndeshjes me golin e shënuar...

Prishtina mposht Llapin, Batatina thotë se Llapi nuk ishte në ditën...

0
Llapi u mposht në kryendeshjen e javës si mysafir i Prishtinës. Dueli i xhiros së 13-të në “Fadil Vokrri” u mbyll me rezultat 2-0. Trajneri i...

Spektagel golash por pa fitues në ndeshjen Trepça 89 – Llapi

0
Trepça ’89 dhe Llapi kanë ndarë pikët pas një ndeshje spektakolare në “Riza Lushta”. Ishte kjo përballje e vlefshme për xhiron e 11-të në Albi...

Këndellet Llapi, mposht Drenicën me lehtësi

0
Skuadra e Llapit si duket është kendellur pas rezultateve jo të mira në javët e para të AlbiMall Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e...

Me gjithë startin e zbehtë, Batatina i bindur se Llapi nuk...

0
Seria prej katër ndeshjeve pa fitore nuk e shqetëson trajnerin e Llapit, Tahir Batatina. Ai madje nuk e vë në dyshim triumfin në njërën...

Batatina pas humbjes ankohet për orarin, thotë se Prishtina po favorizohet

0
Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ankohet për orarin e Superligës së Kosovës në futboll. Ai ka thënë se Llapi është penalizuar në ndeshjen ndaj Prishtinës....

UEFA dënon Llapin me 58 mijë euro dhe dy ndeshje pa...

0
Organi disiplinor i UEFA-s ka dënuar me 50 mijë euro dhe dy ndeshje vendase pa prani të tifozëve, për shkak të sjelljeve raciste të...

Këto janë datat dhe ora kur Ballkani, Drita, Gjilani e Llapi...

0
Katër skuadrat që po e përfaqësojnë Kosovën në garat evropiane, Ballkani, Llapi, Drita e Gjilani, kanë përfunduar këtë javë raundin e parë të kualifikimeve...