25.2 C
Podujeva
Sunday, July 5, 2020

Agim Veliu: Nëse PDK e prish Qeverinë, LDK s’do të bëjë...

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë për lajmi.net se nëse Partia Demokratike e Kosovës vendos njëanshëm për të shkuar në...

Vrasje masive e qenve në Podujevë – Gjuetarët e paguar nga...

Gjuetarët e Shoqatës “Llapi” po bëjnë kërdi nëpër rrugët e qytetit të Podujevës. Ata janë duke vrarë qentë nëpër qytet në secilën pjesë të...

Ja si po zhvillohen punimet për zgjerimin e rrugës Podujevë-Prishtinë (VIDEO/FOTO)

Vazhimi i zgjerimit të rrugës Podujevë-Prishtinë në segmentin e parë  deri në fshatin Gllamnik, ka bërë që koha për të arritu në Prishtinë të...

Aksident trafiku në Podujevë (FOTO)

Para pak minutash te rreth rrotullimi afër tregut të qytetit ku kryqëzohen rrugtë "Afrim Zhitia" dhe "Hakif Zejnullahu" ka ndodhur një aksident trafiku, njofton...

Statistikë fantastike e Llapit!

Shumëkush bënte shaka me deklaratat e Tahir Batatinës, por Llapi në Zahir Pajaziti ka qenë skuadër e pamposhtur. Në vitin 2017 Llapi është skuadra e...

Zyrtari arsimor parkon veturën në pllaton e sheshit “Ali Ajeti”

Mosrespketimi i shenjave të komunikacionit e sidomos vendeve që mbajnë emrat e personaliteteve të shquara nuk bëhet vetëm nga qytetarët, kjo po ndodh edhe...

Rrethojat e dëmtuara rrezik për fëmijët

Përgjatë shtratit të lumit Llap, në disa vende rrethojat e metalta janë hjekur, sidomos në pjesën e frekuentuar afër parkut të qytetit duke mundësuar...

Shtratin e lumit Llap e mbulojnë mbeturinat (FOTO)

Shtrati i lumit Llap ishte rregulluar viteve të fundit duke ja dhënë një pamje krejt tjetër qytetit të Podujevës, por ai nuk po mirëmbahet...

Kështu duket liqeni i Batllavës nga toka dhe ajri (VIDEO/FOTO)

Liqeni i Batllavës i cili gjendet në komunën e Podujevës, përveq që furnizon një pjesë të Kosovës me ujë të pijes, ai shfrytëzohet edhe...

Klubi i Karatesë “Llapi” fitoi 3 medalje (Foto)

Klubi karatesë "Llapi" në Turneun Memorial "Haki Iberdemaj" në Pejë me tre garues fitoi tri medalje: 1 medalje prej ari e fitoi Djellorita Lushaku...