20.2 C
Podujeva
Tuesday, August 4, 2020

Komuna e Podujevës 7 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK...

Komuna e Podujevës shpall konkurs për 33 drejtorë e 4 zëvendësdrejtorë...

Komuna e Podujevës ka hapur konkurs për pranimin e 33 drejtorëve dhe katër zëvendësdrejtorëve në shkollat fillore, të mesme të ulëta dhe të mesme...

Komuna e Podujevës angazhon rojë në emër të “detyrave specifike”

Rojë, punëtorë teknikë, zyrtarë për të dhëna e infermierë janë disa nga punëtorët që Komuna e Podujevës i ka angazhuar për shërbime të veçanta...

Kundër Korrupsioni konstaton shkelje ligjore në një tender të Komunës së...

Zyrtarët e Agjencisë Kundër Korrupsionit kanë konstatuar shkelje ligjore në tenderin e Komunës së Podujevës për “Furnizim me material higjienik”. Në opinionin që e...

PODUJEVË: Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 (LISTA)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 459 mostra të marra nga ShSKUK...

Po rëndohet situata në Podujevë, sot 26 raste me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 pacientë me COVID-19, ndërkohë janë...

15 të vdekur e 226 raste të reja me COVID-19 në...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar të premten, se në 24 orët e fundit kanë vdekur 15 pacientë me COVID-19, ndërkohë janë...

PODUJEVË: Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 (LISTA)

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 480 mostra të marra nga ShSKUK...

Kuvendi i Komunës së Podujevës mbajti mbledhjen e rregullt ku diskutojë...

Kuvendi i Komunës së Podujevës në mbledhjen e rregullt ka diskutuar për informatat e paraqitura nga drejtoritë e Arsimit, Shërbimeve Publike, Mbrojtje dhe Shpëtim...

Ndalohen dy persona në Podujevë për armëmbajtje pa leje

Polica e Kosovës ka shoqëruar dy persona në stacion, pasi të dyshuarve u janë konfiskuar një pistoletë me pesë fishekë dhe një thikë në...