Podujevë: Shoqërohen 5 persona në stacionin policor, u sekuestrohen armë e...

Drejtoria rajonale e policisë së Prishtinës ka ngritur prezencën policore dhe riorientuar shpërndarjen në terren me qëllim mbulimin e secilës zonë në funksion të...

Vdes 56-vjeçari në Podujevë pas rrokullisjes me traktor

Sot ka humbur jetën një 56-vjeçar në fshatin Herticë të komunës së Podujevës. Atë e kishte zënë traktori që është rrokullisur. Rastin për Indeksonline e ka...

Ushtria e Kosovës trajnim në hapsirat e liqenit të Batllavës

Komuna e Podujevës njofton qytetarët që nga data 26.07.2021 deri më 28.07.2021, Regjimenti i tretë i këmbësorisë, Kazerma Minatori e sistemuar në Mitrovicë, sipas...

Podujevë/ Rrahën dhe kërcënuan njëri-tjetrin, përfundojnë në pranga

Një mosmarrëveshje që kishin mes veti i shtyu që të përleshen fizikisht dy persona në Podujevë. Mirëpo, as kjo përleshje nuk u mjaftoi dhe dy...

KQZ njofton qytetarët se mund të ndërrojnë qendrën e votimit deri...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) përmes një njoftimi për media ua ka shpjeguar qytetarëve se si mund ta ndërrojnë qendrën e votimit. KQZ thotë se...

Të shtëna me armë në Podujevë, një person i plagosur

Sot në ora 16:00 ka pasur të shtëna me armë në fshatun Penuh të Podujevës. Në lidhje me këtë rast, Indeksonline kontaktoi me Zëdhënësin e...

Ajet Potera i VV-së: Të ndalohet menjëherë projekti i rrezikshëm, Merdar-Podujevë-Prishtinë!

Ish-drejtori i Inspektoratit dhe zyrtari i LVV-së në Podujevë, Ajet Potera ka kundërshtuar punimet në magjistralen Merdar-Podujevë-Prishtinë. Sipas tij, duhet që mos të vazhdojë asnjë...

Mashtroi një person në Podujevë, prangoset pas 5 muajsh

Pas më shumë se 5 muaj, Policia e Kosovës ka arritur të arrestojë një person të dyshuar për mashtrim në Podujevë, shkruan Sinjali. Siç njofton...

Kolona të gjata në Merdare, pritja deri në 2 orë e...

Kolona të gjata të veturave janë krijuar në Merdare, shkruan IndeksOnline. Qytetarëve po iu duhet të presin deri në 2 orë e gjysmë për të...

Hysen Durmishi jep “fjalë të mëdha” për rrugën Podujevë-Prishtinë

Ka nisur sot asfaltimi i shtresës së parë në projektin “Ndërtimi i rrugës nacionale N25, segmenti Besi – Podujevë, Llot 4”. Kështu ka njoftuar...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title