Daily Archives: 26/05/2021

Bashkëluftëtari i del në mbrojtje Komandant Remit: Po flasin sot do komandanta që patriotizmin...

Ish pjestari i UÇK-së Bedri Llapashtica njëherit edhe i biri i veprimtarit Nazmi Llapashtica – Lalia shtepia e të cilit ishte bazë e LPK-së...

Policët e Podujevës dhurojnë gjak |PAMJE

Sot kishim aksionin e dhurimit vullnetar të gjakut në Stacionin e Policisë së Kosovës në Podujevë, thuhet në njoftimin e Qendrës Kombëtare të Kosovës...

Edhe Kadri Kastrati reagon: Kurti, as me armë e as me uniformë, kurrë s’ka...

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën Operative të Llapit, Kadri Kastrati ka mohuar që Albin Kurti të ketë qenë pjesë e UÇK-së në zonën ku...

Naim Maloku zbulon një takim mes tij Albin Kurtit dhe Jakup Krasniqit gjatë luftës

Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naim Maloku, ka rrëfyer një takim të tij dhe kryeministrit Albin Kurti, gjatë periudhës së luftës, shkruan Gazeta...

Maqastena deklarohet pas lirimit: Burgjet në Serbi janë të vështira, sidomos për shqiptarët

Asamblisti i PSD-së në Podujevë, Blerim Maqastena, ka folur pas lirimit të tij nga burgu në Serbi, ku është mbajtur nga dhjetori i vitit...

Lata i reagon Remit për Albin Kurtin

Ish anëtari i Shtabit të Zonës Operative të Llapit, Latif Gashi (Komandant Lata) i ka reaguar ashpër Rrustem Mustafës (Komandant Remi) i cili tha...

Ajet Potera: Ne votojmë, ata përfitojnë!

Ish-kandidati për kryetar të Podujevës dhe ish-kryetari i degës së Vetëvendosjes në këtë qytet, Ajet Potera ka shpërfaqur pakënaqësitë e VV-së në Podujevë. Me një...

Deputeti i Vetëvendosjes nga Podujeva pagën e parë e jep për blegtorët llapjanë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Hyseni, ka njoftuar se pagën e parë e ka dhënë donacion për blegtorët e Llapit. Ai vizitoi fshatrat në Llapashticë...

E rrahu gruan në Podujevë, policia i gjen armë e drogë në veturë

Është arrestuar një person në Podujevë pasi që kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Gjatë kontrollit të shtëpisë dhe veturës së...

Milaim Zeka e Bekim Haxhiu i reagojnë komandant Remit pse tha që Albinin e...

Bekim Haxhiu dhe Milaim Zeka i kanë reaguar Rrustem Mustafës i cili tha se Albin Kurtin e kishte bashkëluftëtar, transmeton PodujevaPRESS.net Bekim Haxhiu i reagon...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title