Bashkëluftëtari i del në mbrojtje Komandant Remit: Po flasin sot do komandanta që patriotizmin e kanë shfaqur vonë

Ish pjestari i UÇK-së Bedri Llapashtica njëherit edhe i biri i veprimtarit Nazmi Llapashtica – Lalia shtepia e të cilit ishte bazë e LPK-së në fshatin Dyz të Podujevës, ka dal në mbrojtje të ish-komandantit të ZOLL Rrustem Mustafa i cili tha se Albin Kurtin e kishte bashkëluftëtar, transmeton PodujevaPRESS.net

Ai ka thënë se “ Remi nuk është naiv në politikë sikur nuk ka qënë as naiv në luftë, gjërat i shef objektivisht e jo më emocion dhe referenca partiake”.

Ky është postimi i tij pa ndërhyrje:

Remi nuk është naiv ne politikë sikur nuk ka qën as naiv ne Luftë , gjërat i shef objektivisht e jo më emocion dhe referenca partiake, Cdo kushë që ka qen në misjon për çlirim  është  bashkëluftetar i jonë. Ata qe folin si komandanta e patrijotizmin e kan shfaq shumë  vonë  , kur kan ndegju  për UCK-në, dojnë me u bë ma të zëshëm por raliteti qendron   mbi drejten e së vertetës dhe gjykimet munden me qën relevant.

Albini ishte  në drejten e popullit për çlirim dhe kontribus në misjonin ton për Liri  siq ishim edhe  ne pjestarët e Ushtris Clirimtare te Kosovës dhe shumë veprimtar tjer.