Daily Archives: 22/05/2021

5 shenjat që ju jep trupi kur përpiqet t’ju thotë: ‘Mjaft pive kaq shumë...

Sipas Fondacionit të Alkoolit dhe Barnave në SHBA, “kafeina është një ilaç stimulues, që do të thotë se shpejton mesazhet që kalojnë midis trurit...

Edhe kjo pjesë e Sheshit të Podujevës afër përfundimit |FOTO

Në Podujevë po vazhdojnë punimet në realizimin e projektit të ndërtimit të Bulevardit dhe sheshit “Sheshi i dëshmorëve” në qendrën e qytetit me një...

Podujevë: Tregu i Gjelbërt sot më ndryshe

Për herë të parë që nga ndërtimi Tregu i Gjelbërt në Podujevë, sot ishte i mbushur me shitës, transmeton PodujevaPRESS.net Qysh në orët e para...

Llapi nis të përgatitet për Evropë, transferon sulmuesin e Vushtrrisë

Kapiteni i Vushtrrisë, Drilon Fazliu është bërë transferuar tek Llapi, shkruan Gazetasheshi.com. Sulmuesi ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me Llapin dhe shihet përforcim adekuat për...

Ky pritet të jetë kandidati i AKR-së për Prishtinë

Sekretari i Përgjithshëm i AKR-së, Vesel Makolli, ka folur në lidhje me zgjedhjet e lokale që pritet të mbahen në muajin tetor. Ai tha se...

Uji i orizit – Sekreti japonez i flokëve super të gjatë që vjen që...

Uji i orizit u bë viral në vitin 2021, por është në fakt një traditë e lashtë japoneze. Shumë kohë para se uji i orizit...

Pse duhet të konsumoni fruta çdo ditë

Frutat janë të dobishme për shëndetin pasi përmbajnë shumë lëndë ushqyese. Përveç kësaj, frutat gjithashtu ju mbajnë energjik gjatë gjithë ditës dhe gjithashtu largojnë...

Një epidemi tjetër përhapet në Indi, sëmundja e kërpudhave të zeza është e lidhur...

India përveç që po përballet me valën e katërt të koronavirusit, atje është raportuar një epidemi e “kërpudhave të zeza”. Sipas The Guardian, sëmundja e...

Deputetët gjermanë kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

Në Bundestag u zhvillua debati i parë për të trajtuar kërkesën e qeverisë gjermane për zgjatjen me një vit të mandatit të Bundeswehrit në...

Ja kur pritet të merret vendimi nëse do të lejohen dasmat

Të mërkurën e javës së ardhshme mund të merrët vendimi nëse do të hapen sektorët e mbyllura nga masat aktuale anti-COVID, raporton Express. Oda e...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title