Llapi nis të përgatitet për Evropë, transferon sulmuesin e Vushtrrisë

Kapiteni i Vushtrrisë, Drilon Fazliu është bërë transferuar tek Llapi, shkruan Gazetasheshi.com.

Sulmuesi ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me Llapin dhe shihet përforcim adekuat për lojërat në garat evropiane.

20 vjeçari është qendër-sulmues qendre, ndërsa mund të luaj edhe si sulmues i krahut të majtë dhe të djathtë.

Në edicionin e fundit, Fazliu ka realizuar 7 gola. Ndërsa sa ishte Vushtrria pjesë e Superligës në edicionin 2019/20 kishte realizuar 10 gola, 8 në kampionat dhe 2 në Kupë.