Zyrtare: Cristiano Ronaldo shpallet lojtari më i mirë në botë për vitin 2016

Cristiano Ronaldo është shpallur ‘Më i Miri’ i vitit 2016 nga FIFA

Gjatë një ceremonie të mbajtur në Cyrih, FIFA ka përzgjedhur yllin e Real Madridit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldon si ‘Më të Mirin’ e vitit 2016.

Ronaldo kaloi një edicion të jashtëzakonshëm, ku fitoi Ligën e Kampionëve, Superkupën e Evropës, Kupën e Botës për Klube me Real Madridin dhe Euro 2016 me Portugalinë.

Portugezi kështu mposhti Leo Messin dhe Antonie Griezmann.

Ky ishte çmimi i dytë i madh për Ronaldon, pasi në muajin dhjeto fitoi edhe Topin e Artë, që ndahet nga France Football./PodujevaPRESS/

15871472_1194727863957031_1352719549318418674_n

Artikulli paraprakRrugët e qytetit ”Dëshmorët” dhe “Fitorja” janë të kalueshme (Foto)
Artikulli tjetërJa çfarë thotë ish-Presidenti Sejdiu për Ramush Haradinajn