Veseli për Zahirin, Hakifin e Edmondin: Rënia e tyre paralajmëroi epokën e UÇK-së

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në 20 vjetorin e rënies herokitë të Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut e Edmond Hoxhës, ka kujtuar ata.

Veseli ka thënë se rënia e tyre paralajmëroi epokën e UÇK-së, që përmbushi ëndrrën për liri e pavarësi.

“Njëzet vjet më parë ranë për lirinë e Kosovës Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha. Rënia e tyre paralajmëroi epokën e UÇK-së, cila përmbushi ëndrrën shekullore të popullit tonë për liri, pavarësi dhe shtet Sovran”.

“I përjetshëm kujtimi dhe nderimi për ta dhe për të gjithë dëshmorët e kombit”, ka shkruar Veseli./PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakThaçi: Zahiri, Edmondi e Hakifi, ishin shëmbëlltyre e sakrificës për liri
Artikulli tjetërWashingtoni e paditë Trumpin mbi “ndalimin e myslimanëve”