Trump e ngrit tërë sallën në këmbë për Bill dhe Hillary Clinton (Video + Foto)

Në ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump për president të SHBA-së, morën pjesë Bill dhe Hillary Clinton.

Për ardhjen e tyre, Trump është shprehur tejet mirënjohës. Ai duke thënë se ka respekt të madh për çiftin Clinton, ka kërkuar që gjithë të pranishmit të ngriten në këmbë për ta, transmeton Indeksonline.

“Isha i nderuar kur dëgjova se në inaugurim sot po vijnë edhe Bill e Hillary Clinton. Dua të gjithë të ngriteni në këmbë për ta. Nuk mund të them më shumë sepse kam shumë respekt për këta dy njerëz. Faleminderit shumë që jeni këtu”, është shprehur ai./IndeksOnline/

https://www.youtube.com/watch?v=Ietu36FDxg8

 

Artikulli paraprakJoe Biden shkon në shtëpi me tren (Foto)
Artikulli tjetërDjalit të Zv/Presidentit të SHBA-ve Mike Pense, ushtria nuk i jep leje për pjesëmarrje në inaugurimin e babait