Tollovi në trafik, qyteti mbingarkohet nga veturat

Ju kemi njoftuar edhe më heret se Podujeva për këtë fundvit po i gëzohet festave, madje bashkatdhetarët e kanë gjallëruar gjithë qytetin,  kjo vërehet nëpër rrugë nga prania e veturave me tabela të shteteve të BE-së, restorante dhe në dyqane e markete ku radhët për pagesa janë të gjata.

Mirëpo kjo gjendje sot ka bërë që qendra e qytetit të jetë e bllokuar nga veturat gjë që solli edhe tollovi në trafik. Për më shumë shikoni fotot e më poshtme. /PodujevaPRESS/.

bllokim-2 bllokim bllokim3 bllokim4

Artikulli paraprakAgim Veliu mban konferencën e fundvitit me gazetarë
Artikulli tjetërQytetarët ngrenë dilema rreth lëmoshë kërkuesëve