Thyhen xhamat e autobusit të pelegrinëve serbë në Gjakovë, policia shoqëron pesë femra në stacion

Qytetarët e Gjakovës janë revoltuar me ardhjen e pelegrinëve serbë në kishën ortodokse në Gjakovë me ç’rast kanë thyer edhe xhamin e autobusit me të cilin pelegrinët serbë kanë hyrë në qytetin e Gjakovës.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë në Gjakovë, Lirie Podrimaj- Beqiraj.

“Po është e vërtetë është thyer një xham i autobusit, dhe lidhur me këtë janë shoqëruar në stacioni policor pesë femra”, ka thënë Podrimaj- Beqiraj.

Ajo ka shtuar se ende janë duke pritur vendimin e Prokurorit se çfarë masa do të ndërmerren ndaj pesë femrave të shoqëruara në polici./Telegrafi/

Artikulli paraprakEKSKLUZIVE: Komuna e Podujevës me 4,905 €uro ka menduar që të pastrojë rrugët e Podujevës për 2 DIMRA?! (Foto)
Artikulli tjetërRrugët e fshatrave Llapashticë e Poshtme dhe Penuhë të pakalueshme nga bora (Video-Foto)