Të premten vihet gurthemeli për ndërtimin e Stacionit të Autobusëve në Komunën e Podujevës

Të premten vihet gurthemeli për ndërtimin e Stacionit të Autobusëve, thuhet në njoftimin për media të zyrës për informim, transmeton PodujevaPRESS.net

Njoftohen mediat dhe qytetarët se të premten(nesër) nga ora 11:00 vihet gurthemeli për ndërtimin e Stacionit të Autobusëve në Komunën e Podujevës.

Në vendosjen e gurthemelit marrin pjesë: Kryetari i Komunës, Shpejtim Bulliqi, Ministri i Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka dhe Zëvendës Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi.

Vendi: Në hapësiren mes shkollës “Xheladin Rekaliu” dhe Qendrës tregtare “Park Plazza”.

Artikulli paraprakDy deputetët llapjanë Saranda Bogujevci dhe Vendenis Lahu apstenuan për ndarjen e mjeteve shtesë për rrugën Podujevë-Prishtinë
Artikulli tjetërLaboratori biokimik nga sot edhe në QMF-në e Lluzhanit