Dy deputetët llapjanë Saranda Bogujevci dhe Vendenis Lahu apstenuan për ndarjen e mjeteve shtesë për rrugën Podujevë-Prishtinë

35 deputet votuan kundër amandamentit të dz deputetëve Driton Hyseni dhe Mufail Bajqinovci për ndarejn e 6 milion eurove shtesë për rrugën Podujevë-Prishtinë, kurse 34 deputet përfshirë edhe ata nga opozita votuan Pro, mirëpo amandamenti nuk kalojë pra për një vote, transmeton PodujevaPRESS.net

Ishin dy deputetët llapjan nënkryetarja e kuvendit Saranda Bogujevci dhe deputeti Vendenis Lahu ata që apstenuan në votim.

Siç duhet për ta nuk është interes parësorë jeta e qytetarëve të qytetit prej nga vijnë por se si do të duken para ‘Partisë’ me qëndrime të tyre.

Artikulli paraprakGruaja denoncon burrin për dhunë fizike, Prokurori vendos ta lirojë
Artikulli tjetërTë premten vihet gurthemeli për ndërtimin e Stacionit të Autobusëve në Komunën e Podujevës