Sulm me eksploziv në Paris

Në zyrat e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), në Paris ka ndodhur një shpërthim ku është plagosur një person, raporton Reuters, transmeton Indeksonline.

Një zarf i cili ishte dërguar me pastë kishe shpërthyer në duart e personit i cili e kishte pranuar atë.

Departamenti i policisë së Parisit ka shkruar në Twitter se një operacioni ka vazhduar deri në zyrat e Bankës Botërore dhe FMN-së pasi një person është lënduar pas shpërthimit të një zarfi.

Policia ka thënë se ky është një sulm i planifikuar por që ende nuk dihen kryesit e tij. /Indeksonline/