Skuadrat që kaluan tutje dhe ato që do të luajnë në Ligën e Evropës

Sonte janë mbyllur ndeshjet e gjashta të fazës së grupeve dhe dihen edhe pozitat e  tetë skuadrave.

Arsenal, PSG, Napoli, Benfica, Barcelona, City, Atletico dhe Bayern janë tetë skuadrat që kanë dalë nga faza e grupeve për grupet A,B,C,D.

Vendet e para janë siguruar për Arsenalin, Napolin, Barcelonën dhe Atletrico, ndërsa vendet e dyta janë për City, Benfica, PSG-në dhe Bayernin.

Vendet e treta do të kalojnë në Ligën e Evropës.

Ekipet që kanë siguruar Ligën e Evropës janë: Ludogorets, Besiktas, Monchengladbach dhe Rostov./PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakLlapjani i “O sa mirë” në krahë të studentes
Artikulli tjetërAncelotti flet pas fitores ndaj Atleticos