Ancelotti flet pas fitores ndaj Atleticos

Carlo Ancelotti e pranoi se kanë luajtur shumë mirë kundër Atletico Madridit

Trajneri i Bayern Munichut, Carlo Ancelotti tha se kjo fitore kundër Atletico Madridit i jep skuadrës më shumë besim për ndeshjet e ardhshme.

Ai po ashtu tha se ata kanë luajtur shumë mirë, kanë pasur posedim dhe janë mbrojtur mirë nga kundërsulmet.

“ne luajtëm mirë, kishim posedimin e topit dhe u mbrojtëm mirë nga kundërsulmet. Kjo ndeshje do të na ndihmojë për fazën tjetër”, tha Ancelotti pas ndeshjes./PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakSkuadrat që kaluan tutje dhe ato që do të luajnë në Ligën e Evropës
Artikulli tjetërMessi dështon të thyej rekordin e Ronaldos