SHBA do fusë në listën e zezë cilindo që i del kundër Trump-it

Administrata e Donald Trump-it do të përpilojë listën e zezë të të gjithë atyre që i kundërvihen politikave të presidentit të ri

“Ne do të tregojmë forcën tonë”,  – tha ambasadorja amerikane në OKB, Nikki Haley. “Sa i përket atyre që nuk na mbështesin, ne do t’i fiksojmë mirë emrat e tyre”.

Ky konsiderohet një qëndrim mjaft i fortë i ambasadores së re, e cila mori detyrën më 24 janar.

Ndërkohë presidenti Trump do të zhvillojë ditën e nesërme biseda telefonike me homologun rus Vladimir Putin, atë francez Francois Hollande dhe kancelaren gjermane, Angela Merkel, transmeton tema.

Lajmi u publikua në Twitter nga zëdhënësi i presidentit të ri ameriakan, Sean Spicer.

Artikulli paraprakKonfirmohet dorëheqja e shefit të AKI-së, ja letra e plotë (Dokument)
Artikulli tjetërNuredin Ibishi publikon një foto të rrallë, shihet edhe ish-deputeti i PDK-së (Foto)