Konfirmohet dorëheqja e shefit të AKI-së, ja letra e plotë (Dokument)

Shefi i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Agron Selimaj ka dhënë dorëheqje nga posti i tij, ashtu sic raportoi portali “Indeksonline”.

Përmes një shkrese drejtuar presidentit, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Isa Mustafa, ai ka sqaruar largimin nga detyra e të paritë të AKI-së.

Nuk ka përmendur saktësisht ndonjë arsye për ndonjë rast, mirëpo njëra prej saj ishte; “Koha me familje”.

Ja letra e plotë:

Artikulli paraprakLAJMI I FUNDIT: Ekskluzive: Jep dorëheqje drejtori i AKI-së
Artikulli tjetërSHBA do fusë në listën e zezë cilindo që i del kundër Trump-it