Rrugëve të Podujevës fishekzjarrët shiten në mënyrë të pakontrolluar

Nuk dihet nëse këta shitës ambulant kanë marr leje paraprakisht pranë organeve komunale dhe inspeksionit që këto produkte të jenë të ekspozuara gjithandej dhe të shitën pa kufizim moshe.

Në prag të festës  së ndërrimit të motmoteve, Vitit të Ri,  sikur në çdo vend edhe tek ne kanë filluar që krismat e armëve të zëvendësohen me ato të fishekzjarrëve. Por ajo që është për tu brengosur janë ekspozimi i tyre rrugëve dhe trotuareve të qytetit, madje ato mund të blihen edhe nga fëmijët apo minorenet e për të cilët  festa mund të kthehet në ankth, ashtu edhe për familjet e tyre. Disa nga fishekzjarrët për nga madhësia dhe fuqia e tyre një fëmijë mund ti marrin jetën apo ta lënë me pasoja për tërë jetën.

Stafi i PodujevaPress ju bënë apel të gjithë qytetarëve dhe prindërve në veçanti, që festimi me fishekzjarrë të jetë nën kontrollin e personave të rritur. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakPodujeva gjallërohet me ardhjen e bashkatdhetarëve
Artikulli tjetërChelsea vazhdon dominimin në Ligën Premier