Ronaldinho i kthehet futbollit

Ronaldinho është shumë pranë skuadrës braziliane, Cortiba

Legjenda e Barcelonës dhe Brazilit, Ronaldinho është shumë pranë marrëveshjes me skuadrën braziliane, Cortiba, shkruan ESPN Brasil,përcjell Express.

Ronaldinho për herë të fundit ka luajtur në vitin 2015, por besohet se ka pranuar ofertën e Cortibas, ku do të përfitojë nga 22 mijë euro në muaj.

Marrëveshja pritet të arrihet këtë të mërkurë. /PodujevPRESS/

Artikulli paraprakKEK’u e hedh topin te KEDS’i për mungesën e rrymës
Artikulli tjetërZyrtare: Klopp largon nga skuadra futbollistin serb