Real Madridi lumturon lojtarët me bonuse milionëshe shkaku i trofeve

Real Madridi ka fituar tre trofe këtë vit, ndërsa që të tre janë ndërkombëtarë.

Real Madrid në vitin 2016 fitoi Ligën e Kampionëve, Superkupën e Evropës dhe Kupës e Botës për klube.

Këta trofe do tu sjellin lojtarëve hiq më pak se 1.110.000 milion euro në xhepat e tyre,transmeton Telegrafi.

700.000 i kanë fituar pasi që fituan garën elitare në Ligën e Kampionëve.

260.000 mijë euro do të fitohen pasi që triumfuan në Kupën e Botës për klube.

Pjesa tjetër do ti marrin nga 150 mijë euro shkaku i Kupës së Spanjës ku u eliminuan për faj të klubit pasi aktivizuan lojtar pa të drejtë loje.

Klubi i kryeqytetit është në gjendje t’i përballojë këto bonuse në sajë të suksesit të saj ekonomik në shkallë botërore, dhe edhe në vitin 2017 lojtarët janë të sigurt për që do të fitojnë këso shuma nëse arrijnë trofe të ngjashëm./ PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakAPEL: Kujdes nga ngricat në rrugët e Podujevës
Artikulli tjetërBashkëshortja e Ermal Fejzullahut atraktive dhe elegante në sesionin e fundit