Policia dhe “merimanga” në aksion rrugëve të Podujevës

Qyeti i Podujevës për shkak të mungesë së hapsirave të mjaftueshmë të parkingut publik, pothuajse në çdo kohë rrugët i ka vështirë të qarkullueshme si pasojë e parkimeve vend e pavend, njofton PodujevaPRESS.

Sot njësitët e trafikut të stacionit policor të Podujevës së bashku me kompaninë e kontraktuar nga komuna kanë fillaur aksion për lirimn e hapësirave të bllokuara nga parkimi i veturave në mënyr të gabuar.

Artikulli paraprakVëllai sulmon vëllain në Podujevë
Artikulli tjetërKa filluar sanimi i gropave në magjistralen Podujevë – Prishtinë (Foto)