Podujeva bëhet me Qendër për trajtimin e fëmijëve më autizëm (Foto)

Komuna e Podujevës është bërë më Qendër për trajtimin e fëmijëve më autizëm, e cila është hapur në ambientet e shkollës “Ibrahim Rugova”, bënë me dije Zyra për Marrëdhënie me Publikun dhe Informim e komunës së Podujevës, transmeton PodujevaPRESS.

Hapja e saj qendre u bë në kuadër të Shkollës “Ibrahim Rugova” në Podujevë. Në ceremoninë e organizuar me rastin e hapjes së kësaj qendre, ishte prezent edhe drejtori i Drejtorisë së Arsimit, Avni Maloku, i cili tha se komuna e Podujevës do ta mbështes funksionimin e kësaj qendre.

Të pranishmit në mënyrë të veçantë falënderuan donatoren Shpresa Xhakli, e cila dhuroi mjete mesimore për këtë qender.

Ndërsa inicuesja për themelimin e kësaj qendre, Arjeta Ukelli, falënderoi udhëheqjen komunale të Podujevës për gatishmërinë dhe bashkëpunimin deri në realizimin e plotë të këtij projekti.
Hapjes së kësaj qendre i kanë paraprirë edhe disa takime informuese nëpër shkolla të ndryshme të komunës së Podujevës.

Artikulli paraprakEdhe Tuna në të brendshme, tregon për herë të parë barkun shtatzënë (Foto)
Artikulli tjetërDo ta harroni Kim Kardashian, kur ta shihni këtë seksbombe (Foto)