Njihuni me ‘vëllanë’ afrikan të Donald Trumpit (Foto)

Kur kjo fotografi u publikua në fe faqen e komikut amerikan Ricky Smiley, ajo u komentua dhe u shpërnda mijëra herë.

U thanë qindra mendime. Disa thanë se ajo ishte ‘vëllai’ i tashmë Presidentit Donald Trump.

Por kush është në të vërtetë ky njeri?

Në fakt ai është Presidenti i Ganës, Nana Akufo-Addo.

Një fotografi e tij ishte ndryshuar me photoshop.

Megjithëse u zbulua se ai nuk është vëllai i Donald Trump, nga përkrahësit e tij, Presidenti po quhet Nana Trump.

Artikulli paraprakZyrtare: Barcelona transferon dy lojtarë
Artikulli tjetërIsa Mustafa përkujton 20 vjetorin e rënies së Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës