Isa Mustafa përkujton 20 vjetorin e rënies së Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në Facebook, ka përkujtuar 20 vjetorin e rënies heroike të Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës.

Ai thotë se me jetën, veprat dhe heroizmin e tyre, janë shndërruar në figura frymëzuese për brezat e rinj të Kosovës, transmeton Indeksonline.

Ja postimi i tij:

Sot u mbushën 20 vjet nga rënia heroike e Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës. Ata luftuan me trimëri epike sepse e deshën këtë vend dhe lirinë e tij më shumë se çdo gjë tjetër. Zahiri, Hakifi dhe Edmondi me jetën, veprat dhe heroizmin e tyre, janë shndërruar në figura frymëzuese për brezat e rinj të Kosovës. Lavdi jetës dhe veprës heroike të Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës!

Artikulli paraprakNjihuni me ‘vëllanë’ afrikan të Donald Trumpit (Foto)
Artikulli tjetërKa nisur seanca gjyqësore në Colmar, shqyrtohen provat e Serbisë kundër Haradinajt