Në fshatin Lupq lumi Llap del nga shtrati, vërshohen tokat bujqësore!(Foto)

Në fshatin Lupq është edhe pika më e ulët e relievit të komunë së Podujevës, ndërsa rëndom në kohë të tilla kur ka reshje të shumta të shiut apo kur shkrihet bora, vendi ku më së pari lumi Llap del nga shtrati është fshati Lupq, lagjeja Humolli, njofton PodujevaPRESS.

Burime të Podujeva PRESS bëjnë me dije se mëngjesin e sotem lumi llap është rritur së tepërmi dhe ka filluar të dal nga shtrati, ndërsa ende nuk dihen dëmet eventuale të shkatuara në të mbjellurat bujqësore. Nëse temperaturat do të jenë të ngrohta do të ketë vërshime edhe në fshatra tjera.

PodujevaPRESS kishte paralajmruar ditë më par se njëri nga fshatrat ku mund të ketë vërshime është edhe Lupqi/PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakZëvendës-presidenti amerikan: Trump është duke e vëzhguar Putinin
Artikulli tjetërEksperimentet që shokuan shkencëtarët (Video)