Zëvendës-presidenti amerikan: Trump është duke e vëzhguar Putinin

Zëvendës-presidenti amerikan, Mike Pence, ka thënë se Administrata e Trumpit është duke e vëzhguar Rusinë dhe se është shumë e shqetësuar nga shkelja e armëpushimit në Ukrainë javën e kaluar.

Por, presidenti Donald Trump i ka barazuar veprimet e Amerikës me ato të regjimit të presidentit rus, Vladimir Putin, në një intervistë me Fox News, transmeton Express.

Kur gazetari i Fox News, O’Reilly theksoi se Putin është “vrasës”, Trump tha: “Ka shumë vrasës. Ti mendon se vendin jonë është kaq i pafajshëm?

“SHBA-ja vazhdon të dënojë dhe të bëjë thirrje për një ndalje të menjëhershme të okupimit rus në Krime”, ka thënë Nikki Haley, e dërguara e Trumpit në OKB.

Ndërkohë, dje, Pence tha se Trump ka folur me Putinin për çështjen e Ukrainës./Gazeta Express/

Artikulli paraprakHetimet e mundshme në AKI
Artikulli tjetërNë fshatin Lupq lumi Llap del nga shtrati, vërshohen tokat bujqësore!(Foto)