Eksperimentet që shokuan shkencëtarët (Video)

Ku do të ishim sot pa shkencën?

Padyshim se jo këtu ku jemi sot, nga që pa shkencën nuk do ta kuptonim botën përreth nesh, transmeton lajmi.net

Ne nuk do të jetonim kaq gjatë, s’do të shëroheshim nga sëmundjet dhe lëndimet aq shpejt sa shërohemi sot.

Shkenca është një faktor kryesor i avancimit të shoqërisë njerëzore, por, nuk duhet parë gjithçka në mënyrën pozitive.

Nga krijimet shqetësuese deri tek eksperimentet në njerëz, është çdo gjë anë e errët e saj.

Eksperimenti i vendosjes së veshit në trupin e miut dhe rritja e tij, është njëri ndër shqetësimet më të mëdha. Nga ky eksperiment, e ardhmja pasqyrohet duke i vendosur minjve veshë, sy dhe buzë njeriu. A nuk është e tmerrshme?

Shikoni videon më poshtë për të parë secilën prej eksperimenteve shkencore. /Lajmi.net/

Artikulli paraprakNë fshatin Lupq lumi Llap del nga shtrati, vërshohen tokat bujqësore!(Foto)
Artikulli tjetërAgim Veliu i obligon anëtarët e Kryesisë që të bëjnë kujdestari në parti