Miss Franca fiton ‘Miss Universe’ (Foto)

Mbrëmë në Filipine është mbajtur eventi i madh i bukurisë ‘Miss Universe’.
E çmimin e parë e ka fituar përfaqësuesja e Francës, Miss Iris Mittenaere, shkruan CNN.

Ndërsa, vendet e dyta dhe të treta i kanë zënë Miss Haiti dhe Miss Kolumbia.

Në top  finale ishin përfaqësueset e shteteve siç janë: Kenia, Indonesia, Mexico, Peru, Panama, Kolombia, Filipine, Kanada, Brazil, Franca, Haiti, Tailanda dhe SHBA.

Përfaqësuesja e Kosovës ishte argjentinasja Camila Bazarra ndërsa nga Shqipëria Lindita Idrizi të cilat nuk arritën të shkonin shumë lart në këtë garë./Lajmi.net/

iris-mittenaere-1 iris-story_647_013017095257

epa05760849 Iris Mittenaere (R) from France is crowned the 65th Miss Universe by her predecessor, Pia Alonzo Wurtzbach (L) from the Philippines during the coronation night of the Miss Universe pageant at the Mall of Asia Arena in Pasay City, south of Manila, Philippines, 30 January 2017. A total of 86 candidates competed for the crown. EPA/ROLEX DELA PENA EPA ROL01 PHILIPPINES MISS UNIVERSE
miss-universe-2017-iris-mittenaere-france
Artikulli paraprakGranit Llugaliu njofton për klipin e ri muzikor (video)
Artikulli tjetërBleros po i mungon ky person, nuk është Afrona! (Foto)