Mavraj kandidat për mbrojtësin e vitit në Bundesligë (Foto)

Mërgim Mavraj është kandidat për tu zgjedhur mbrojtësi më i mirë i vitit në Bundesliga

Bundesliga.de ka hapur një sondazh për mbrojtësin më të mirë në Bundesligë për vitin që e lamë pas. Në mesin e kandidatëve është edhe mbrojtësi i ri i Hamburgut, Mërgim Mavraj, shkruan Gazeta Express.

Anëtari i Kombëtares shqiptare ka pasur një vit fantastik me skuadrën e Kolnit, nga e cila u largua para pakë ditëve, për tu transferuar te Hamburgu.

Përveç mbrojtësit kosovar të nominuar janë edhe: Sokratis (Bor. Dortmund), Mats Hummels (FC Bayern). Jesus Vallejo (Eintr. Frankfurt), Jerome Boateng (FC Bayern) dhe Willi Orban (RB Leipzig).

Votimi është i hapur, derisa garës po i prinë Hummels me 22 për qind të votave, i ndjekur nga Sokratis 21 për qind, Boateng 16 për qind dhe Mavraj 15 për qind.

Klikoni këtu për të votuar.

Rezultati aktual i votimit  

Artikulli paraprakNga kjo ditë temperaturat në Podujevë do të rriten (Foto)
Artikulli tjetërCili nga drejtorët e Antikorrupsionit është më i pasur, Preteni apo Havolli?