Nga kjo ditë temperaturat në Podujevë do të rriten (Foto)

Nga e enjëta temperaturat do të fillojnë te rriten ku më e larta do të jetë 0*C   ndërsa më e ulëta -7*C. Po ashtu do të jetë edhe e premtja ku temperature më e lartë do të shënoj 2*C ndërsa ajo më e ulëta -3*C, transmeton PodujevaPRESS.

Temperatura me e ulët në Podujevë është shënuar  -24*C mesnatën e së dielës, ndësa  po vazhodojnë të sillen nga -14*C deri -21*C gjatë këtyre ditëve.

Nga e enjta temperaturat do të fillojnë te rriten ku më e larta do të jetë 0*C   ndërsa më e ulëta -7*C. Po ashtu do të jetë edhe e premtja ku temperaturea më e lartë do të shënoj 2*C ndërsa ajo më e ulëta -3*C.

Por smundemi shumë  t’i gëzohemi temperaturave të larta pasi që reshjet e borës do të kthehen sërish nga dita e diele dhe do të vazhdojnë gjatë gjithë javës së ardhshme, ku temperaturat do të zbresin prap dër në -14*C. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakPa rrymë e pa ujë
Artikulli tjetërMavraj kandidat për mbrojtësin e vitit në Bundesligë (Foto)