Marketet dhe furrat e bukës nën llupen e inspektoratit

Institucionet private të arsimit, marketet, furrat e bukës e shumë veprimtari do të jenë nën llupen e inspektoratit të punës këtë vit.

Kryeinspektori në Inspektoratin e Punës, Basri Ibrahimi ka thënë se edhe sektori i ndërtimtarisë do të inspektohet për kushtet e punës për punëtorë.

Ai tha se gjatë vitit 2016, në vendin e punës kanë humb jetën 9 punonjës. Ndërsa, kanë gjetur mbi 1 mijë e 300 punonjës pa kontrata pune/KosovaPress/

Artikulli paraprakAjeti u jep fund spekulimeve, vendos për të ardhmen (Foto)
Artikulli tjetërParashikimi i motit për sot