Parashikimi i motit për sot

Mot mbi vendin tonë është parashikuar sot të jetë i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të ketë kushte për reshje të dobëta bore, kurse në ultësira dhe vende rrëzë maleve do të ketë kushte për mjegull të intensitetit të lartë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -14 gradë Celsius deri -5 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet -4C deri në 1C Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë por do të ketë tendencë të uljes por gjithnjë në vlerat e normales. Do të fryjë erë nga lindja dhe verilindja me shpejtësi  rreth 7m/s./KosovaPress/

Artikulli paraprakMarketet dhe furrat e bukës nën llupen e inspektoratit
Artikulli tjetërJu kujtohet seriali Lale? Ja se di duket sot Jeshimi (Foto)