Kujdes me vizitat tuaja! Këto janë 10 shtetet më të rrezikshme në botë (Foto)

Bazuar në gjetjet e Indeksit Global të Paqes, Express.co.uk ka evidentuar 10 shtete që duhen shmangur gjatë këtij viti.

Bazuar në përllogaritjet dhe të gjeturat e Global Peace Index (GPI), kjo është lista me 10 vendet më të rrezikshme në botë për vitin 2017.

Republika Demokratike Popullore e Koresë, ose Koreja e Veriut

Pakistani

Republika Demokratike e Kongos

Republika Qëndrore Afrikane

Sudani

Somalia

Iraku

Sudani i Jugut

Afganistani

Siria

Artikulli paraprakÇitaku – Trumpit: Jam ambasadorja e shtetit më proamerikan në botë (Foto)
Artikulli tjetërKelmendi kritikon Thaçin: Kujdes mos i prish punët me Erdoganin