Kështu i zhbllokonte rrugët FSK-ja në vitin 2012 në Podujevë (Foto)

Ishte Janari i vitit 2012 që solli një dimër të fort dhe me të reshura të mëdha të borës, borë e cili bllokoi shumë fshatra dhe lagje të komunës së Podujevës. Por gjendja më e rënduar ishte ajo te lagjja e “Kuvajtit”, e cila tani quhet Lagjja e “Dëshmorëve”, rrugës që lidh qytetin me fshatrat Ballofc e Herticë. Forca e Sigurisë së Kosovës kishte intervenuar me paisjet e saj ushtarake duke larguar borën nga rruga e cila kishte arritur lartësinë prej gati 2 metra.

Asaj kohe në teren kishte dal për ta parë aksionin nga afër edhe komandanti i FSK-së Kadri Kastrati dhe Ministri Agim Çeku./PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakJa çfarë thotë ish-Presidenti Sejdiu për Ramush Haradinajn
Artikulli tjetërRruga Podujevë-Kërpimeh-Pollatë e rrezikshme për qarkullim (Foto)