Gjendet i gjallë fëmija i humbur në Mramor

Është gjetur i gjallë fëmija i humbur mbrëmë në Mramor, njofton Klan Kosova.

Lajmin e ka bëtë të ditur Policia.

“Operacioni i për kërkimin e 4 vjeçarit,  i cili ka vazhduar edhe sot,  ka rezultuar me sukses, ku rreth orës 10:20, është gjetur i gjallë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Klan Kosova mëson se fëmija mbrëmë ka fjetur në një objekt afër një antenës që gjendet në bjeshkët e kësaj pjese.

Erion Gashi në mëngjes pasi është zgjuar e ka marrë rrugën për tu kthyer në shtëpi dhe gjatë asaj kohe ai është gjetur nga Forca e Sigurisë së Kosovës së bashku me familjarët e tij.

Fëmija është në gjendje të mirë shëndetësore.