FSK marshonë në Gadime të Lipjanit! Qytetarët i presin  me emocione të forta (Video + Foto)

Trupat e Forces së Sigurisë së Kosovës (FSK), sot rreth orës 13:30 kanë marshuar përgjatë fshatrave Cerrnill, Babush dhe dhe  Gadimen e Ulët të Lipjanit, njofton PodujevaPRESS.

Burime të PodujevaPRESS bëjnë me dije se banorët e këtyre vendeve janë mobilizuar me të marr lajmin të cilët më pas në mënyrë të organizuar nëpër lagje dhe afër rrugëve kanë dal për ti pritur me duartrokitje dhe fishkëllima pjestarët e FSK-së.

Në fytyrat e ushtarakëve të rinjë të FSK-së vërehej emocion i thellë në shpirtë dhe krenari e lartë shtetërore. /PodujevaPRESS/