Marshi i FSK-së në Gadime të Lipjanit ( Foto)

Sot, trupat e Forcës së Sigurisë së Kosvës kanë marshuar nëpër disa fshatra të komunës së Lipjanit, ku janë pritur me ovacione të forta nga nxënësit dhe banorët.

Burime të PodujevaPRESS bëjnë me dije se banorët e këtyre vendeve janë mobilizuar me të marr lajmin të cilët më pas në mënyrë të organizuar nëpër lagje dhe afër rrugëve kanë dal për ti pritur me duartrokitje dhe fishkëllima pjestarët e FSK-së.

Në fytyrat e ushtarakëve të rinjë të FSK-së vërehej emocion i thellë në shpirtë dhe krenari e lartë shtetërore

/PodujevaPRESS/