FBI zbulon bisedat telefonike të këshilltarit të Trump, që kishe bërë me rusët

Hetuesit amerikanë janë duke hetuar thirrjet telefonike në fund të dhjetorit në mes të  Mike Flynn, këshilltar i sigurisë kombëtare i presidentit Donald Trump, dhe ambasadori i Rusisë në SHBA si pjesë e një hetimi më të gjerë kundër-inteligjencës dhe aktiviteteve ruse në SHBA, ka thënë për CNN një i FBI-së, transmeton Indeksonline.

Thirrjet e tyre u kapën nga përgjimet në SHBA ku shënjestër shënjestër ishin  diplomatët rusë.

Por zyrtarët amerikan thanë se një pjesë e përmbajtjes së bisedës ka ngritur shqetësime të mundshme te hetuesit që janë ende duke i analizuar këto biseda për të shikuar nëse kanë lidhje me ndërhyrjen e rusëve në zgjedhjet e fundit në SHBA

Zyrtarët e FBI-së informuan e Flynn thirrje ambasadorit rus anëtarët e ekipit Obama në Shtëpinë e Bardhë para se Presidenti Barack Obama ta lërë detyrën e tij si President./Indeksonline/

Artikulli paraprakKroacia i druhet një lufte të re në Ballkan, rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak
Artikulli tjetërKEK’u e hedh topin te KEDS’i për mungesën e rrymës