Agim Veliu i obligon anëtarët e Kryesisë që të bëjnë kujdestari në parti

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu është i pari anëtar i kësaj partie që e ka bërë ‘përhajër’ kujdestarinë në LDK.

Kjo është nisma më e re e LDK-së, zyrat e së cilës në çdo kohë do të jetë nën monitorim nga anëtarët e saj.

Lajmi është bërë i ditur përmes një komunikate nga vet kjo parti.

“…ditët e ardhshme do të jenë nënkryetarët, sekretari i përgjithshëm i LDK-së dhe anëtarë tjerë të kryesisë. Arsyeja që po mbahet kjo kujdestari është qëllimi i vetëm, që LDK-ja të jetë pranë çdo qytetari”, thuhet në komunikatë, transmeton Gazeta Express.

 

Komunikata e plotë:

Anëtarë të kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, do të jenë në zyrat e LDK-së
Sot, nënkryetari i parë, njëherit kryetar i komunës së Podujevës z. Agim Veliu i ka prirë këtij procesi, ndërsa ditët e ardhshme do të jenë nënkryetarët, sekretari i përgjithshëm i LDK-së dhe anëtarë tjerë të kryesisë. Arsyeja që po mbahet kjo kujdestari është qëllimi i vetëm, që LDK-ja të jetë pranë çdo qytetari.

Lidhja Demokratike e Kosovës do të vazhdoj fuqishëm mobilizimin e saj pasi që këtë vit e presin vetëm fitore.

Artikulli paraprakEksperimentet që shokuan shkencëtarët (Video)
Artikulli tjetërAnxhelina nuk heziton të zhvishet (Foto)