Efekti i kësaj pije magjike i ka mahnitur doktorët! Heq kolesterolin dhe djegë dhjamin

Nivelet e larta të kolesterolit dhe dhjami i tepërt janë ndër problemet më të zakonshme nga të cilat vuajnë njerëzit ditët e sotme.

 

Të dy këto dukuri e dëmtojnë shëndetin e përgjithshëm dhe shpin në probleme tjera serioze shëndetësore, transmeton Telegrafi.

Kolesteroli është substancë e cila gjendet në gjak, ndërsa akumulohet në muret e artereve. Akumulimi i tillë i kolesterolit bën që arteret të ngushtohen dhe kështu pengohet rrjedhja e gjakut në zemër. Dhe, nëse zemra nuk mund të furnizohet me gjak apo oksigjen, ajo mund të pësoj sulm në zemër.

Sidoqoftë, për të shmangur rreziqet e tilla dhe për të hequr dhjamin e tepërt, ekspertët jua rekomandojnë këtë recetë natyrale:

Përbërësit:

– Një kilogramë limonë organik

– Tri tufa majdanoz

– Pesë litra ujë

– Sodë buke

Fillimisht e përdorni sodën e bukës për t’i pastruar limonët, pastaj vendoseni ujin në tas dhe vlojeni. Pasi të vlohet, lëreni të ftohet dhe shtojani majdanozin me limonët.

Mbylleni tasin me kapak dhe vendoseni në frigorifer për 24 orë.

Në fund, vendoseni produktin në blender dhe tundeni mirë. Produktin e fituar vendoseni në tas xhami dhe konsumoni 100 mililitra të këtij ilaçi çdo ditë.

Artikulli paraprakTreni i Serbisë niset për në Kosovë (FOTO)
Artikulli tjetërKthehet bora, rrugët e qytetit në kaos nga kolonat e gjata (Video+Foto)