E konfirmon Policia: Po, kemi shkuar në veri!

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani e ka konfirmuar për Gazetën Blic dërgimin e numrit shtesë të policëve në pjesën veriore të vendit.

Megjithatë, ai nuk ka dhënë shumë detaje se a do të ndërhyjë Policia në ndaljen e trenit serb.

Ndërkaq, ka bërë të ditur se njësitet e policisë janë duke shikuar nëse ka ndonjë mjet shpërthyes në hekurudhë.

“Lidhur me informacionin qe ka qarkulluar për mjet shpërthyes në hekurudhe, Policia e Kosovës me të gjitha njësitet relevante policore ka ndërmarr të gjitha veprimet e nevojshme policore. Deri në këto momente nuk është hasur asgjë e dyshimte, për derisa puna dhe angazhimi policor është duke vazhduar”, tha ai për Gazetën Blic.

Artikulli paraprakForcat Policore zbarkojnë në Veri (Video)
Artikulli tjetërKFOR-i do ta ndalë trenin