KFOR-i do ta ndalë trenin

Burimet ndërkombëtare të Indeksonline kanë bërë të ditur se treni nuk do të lejohet të futet në territorin e Kosovës nga KFOR-i. KFOR-I sipas këtyre burimeve është i vëndosur në Jarinje dhe është në pritje të trenit të nisur nga Serbia për ta ndaluar hyrjen e tij në Kosovë.

Në anën tjetër Policia e Kosovës me të gjitha njësitet e saj është e vendosur për të reaguar në lidhje me këtë çështje./Indeksonline/

Artikulli paraprakE konfirmon Policia: Po, kemi shkuar në veri!
Artikulli tjetërShtohet prania e Policisë së Kosovës në kufirin me Serbinë në Jarinjë (FOTO)