DioGuardi lidhje të forta me republikanët, raportet me nënpresidentin e ri amerikan Pence

Kryetari i Ligës Qytetare Shqiptaro-Amerikane dhe ish-Kongresisti, Joseph DioGuardi mbetet një nga figurat e respektuara dhe me ndikim tek Republikanët që kanë fituar në zgjedhjet e 9 nëntorit.

DioGuardi përveç këtyre relacioneve, ka raporte të mira bashkëpunimi dhe miqësore edhe me Mike Pence, Nënkryetarin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Mes atyre që kanë fituar është edhe senatori John McCain, me fitoren e tij në Senatin Amerikan.

Në foto, nga e majta në të djathtë, Senatori John McCain, Shirley Cloyes-DioGuardi, Joseph DioGuardi, dhe Ed Cox (Dhëndëri i Presidentit Amerikan, Richard M. Nixon)

Artikulli paraprakDjalit të Zv/Presidentit të SHBA-ve Mike Pense, ushtria nuk i jep leje për pjesëmarrje në inaugurimin e babait
Artikulli tjetërShqetësuese, mish i prishur në Podujevë (Foto)