Delawie, i shqetësuar për trenin që ka mësyrë Kosovën

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, është shprehur i shqetësuar për futjen ilegale të trenit të Serbisë nëpër territorin e Kosovës.

“I shqetësuar për çështjen e trenit. U bëjë thirrje të përmbahen të gjitha palëve. Nevojë për normalizimin dhe jo për përballje . #Kosovo”, ka shkruar Delawie në Twitter.

Artikulli paraprakLAJMI FUNDIT: “TRENI RUS” nuk kalon në territorin e Kosovës
Artikulli tjetërAksidentohen 3 vetura në magjistralen Prishtinë-Podujevë