CR7: Ky ishte viti më i mirë në karrierën time

Cristiano Ronaldo mori të martën çmimin “Globe Soccer” si lojtari më i mirë i vitit dhe iu përgjigj me frazën “fituam gjithçka” të gjithë atyre që ende dyshojnë tek ai, Real Madridi dhe Portugalia.

“Individualisht dhe kolektivisht, ky ishte viti më i mirë i karrierës sime. Fituam gjithçka”, ka thënë 31-vjeçari,shkruan Telegrafi.

“Liga e Kampionëve, Botërori i Klubeve, titullin më të rëndësishëm që ka fituar ndonjëherë Portugalia (Kampionatin Evropian); fitova Topin e Artë… nuk mund të kërkoj dot më shumë se kaq”, është shprehur sulmuesi portugez në një video-konferencë pas ndarjes së çmimeve në Dubai.

“Atyre që dyshojnë tek unë, te Reali dhe te Portugalia, u them se kemi fituar gjithçka”, ka shtuar më pas Cristiano.

/PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakKlubet angleze në kërkim të Julian Brandt
Artikulli tjetërOperacioni “Barcelona 2017” (Foto)