Klubet angleze në kërkim të Julian Brandt

Manchester Unitedi dhe Arsenali janë ndër klubet e Ligës Premier që po e monitorojnë nga afër yllin e Bayer Leverkusenit, Julian Brandt.

Daily Mail bën të ditur se gjatë afatit të janarit klubi gjerman do të vërshohet nga ofertat për anësorin.

Përfaqësues të këtyre klubeve i kanë përcjellë disa ndeshje në kampionatin gjerman për ta shikuar nga afër lojtarin,shkruan Telegrafi.

20-vjeçari është edhe në planet e Tottenham Hotspur dhe Evertonit, ndërsa edhe Liverpooli e ka përcjellë gjatë këtij sezoni.

Brandt, i cili i ka shënuar tre gola dhe i ka dhuruar gjashtë asistime në 22 paraqitje në këtë edicion, ka kontratë me Leverkusenin deri në vitin 2019. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakAfërdita pozon me bikini nga plazhi (Foto)
Artikulli tjetërCR7: Ky ishte viti më i mirë në karrierën time